İkizler

Sertan

Ben ikizlerin Sertan’ı. 1982 yılında İstanbul’da doğdum, tıpkı Birtan gibi.

Doğduğumuz, büyüdüğümüz semtin çiçekçisi’nin, babamız ve kurucumuz Nazmi Dumbar’ın ikiz oğullarıyız. Ümraniye’de büyüdük, okuduk, çalıştık, yaşadık. Belki semtimizin aykırı çocukları değildik ama bir o kadar tanınan simalarıydık. Çiçekçi denilince ikizler akıllara geliyordu. Fakat ikizler nerden geliyor çoğu kimse bilmiyor, yorumlar getiriyordu. İşte 32 yıllık bağlılıkla yaşattığımız bu kurumun ismi Sertan-Birtan kardeşlerden yani İkizler’den geliyordu.

İlk, orta ve lise eğitimimi Ümraniye’de tamamladım. Üniversitede turizm işletmeciliği alanında ön lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde bitirdim. Lisans eğitimime son noktayı yine turizm işletmeciliği alanında Balıkesir Üniversitesi’nde koydum. Yüksek lisansımı İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde işletme alanında yaptım. Uzun, yorucu, keyifli bir o kadar eğitici geçen eğitim öğretim hayatımdan sonra 2006 yılı itibari ile tam anlamıyla, yapmaktan keyif aldığım ve çiçekçi sıfatıyla anıldığım mesleğime başlamıştım. Çocukluğumuzdan beri içerisinde yetişip büyüdüğümüz bu güzide mesleği bırakıp gitmek olmazdı. Biz de kardeşimle öyle yaptık.

İkizler Çiçekçiliğin ikinci kuşak yöneticileri olarak amacımız, bu zamana kadar varlığını güven, titizlik, hoşgörü üzerine oturtturmuş olan kurumumuzu, yenilikler katarak daha da ilerilere taşımaktır. Türk çiçekçilik sektörünün gelişimi için de katkı vermeye devam edeceğiz. Çiçekler gibi taptaze ama solmayan günlerde sizlere hizmet vermek dileği ile, sağlıkla kalın.

Saygılarımla
Sertan Dumbar

Birtan

1982 İstanbul'da Doğdu. Lisans eğitimini Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde yapmıştır. Çiçekçiliğe ilgisi çok küçük yaşlarda babasına ait çiçekçi dükkanında başlamıştır. THY ve Setur A.Ş.'de çalışmıştır. Çalışma ve eğitim hayatı boyunca çiçekçilikte olan gelişmeleri yakından takip etmiş ve ilgisini azaltmamıştır.

2009 yılından itibaren aktif olarak çiçekçiliğe başlamıştır Amacının babasından deviraldığı mesleğini geliştirmek, yenilikçe ve öncü bir genç nesil olarak çiçek ve çiçekçiliğe değer katmak.

Saygılarımla
Birtan Dumbar

Mimar Sinan Mahallesi, Çavuşbaşı Caddesi No:4/A Çekmeköy, İstanbul 0216 326 4549